Представники Офісу Військового омбудсмана відвідали 141 окрему механізовану бригаду

June 17, 2026

Офіс Військового омбудсмана продовжує роботу з бойовими бригадами не лише для реагування на проблемні питання, а й для вивчення позитивного досвіду, який може бути корисним для інших підрозділів. 

Під час робочого візиту до 141 окремої механізованої бригади представники Офісу зустрілися з командуванням, сержантами та солдатами, ознайомилися з організацією процесів у підрозділах і практиками підтримки особового складу.

Окрему увагу у військовій частині приділяють військовослужбовцям, які повертаються після довготривалого перебування на позиціях. Тут збирають і систематизують інформацію про їхній фізичний та психологічний стани. Бійців зустрічають командири батальйонів або командир бригади. Такий підхід посилює довіру між командуванням і особовим складом та допомагає своєчасно реагувати на потреби бійців. 

Детально розглянули, як організована служба  військовослужбовців-іноземців. У бригаді подбали про їхню адаптацію та інтеграцію. Водночас ми виявили недоліки в комунікації з родинами зниклих безвісти військовослужбовців-іноземців та забезпеченні їм належних виплат. Для вирішення цих питань готуємо для частини свої пропозиції. 

На прохання командування бригади надали рекомендації для зменшення кількості випадків СЗЧ, працюємо разом над розв’язанням проблеми. Це позитивний приклад проактивності, коли командування не чекає на перевірки, а звертається по допомогу та працює над усуненням причин.

Фото: 141 ОМБр