Налагоджуємо системну взаємодію з армійськими корпусами

June 24, 2026

Команда Офісу Військового омбудсмана провела серію зустрічей із командуванням армійських корпусів, командирами та представниками військових частин, щоб посилити захист прав військовослужбовців та забезпечити оперативне реагування командирів на проблемні питання.

Під час зустрічей розповіли про роботу Офісу та обговорили, як побудувати ефективну взаємодію. 

Від початку роботи Офіс Військового омбудсмана отримав понад 9 тисяч скарг від військовослужбовців. Наші аналітики їх систематизують та опрацьовують, щоб бачити у динаміці ситуацію із дотриманням прав військовослужбовців по кожній військовій частині і по кожному корпусу окремо. Надсилатимемо ці дані командирам корпусів щомісяця. Наголосили, що боротися слід не зі статистикою, а з причинами скарг.

Ми готові спільно з армійськими корпусами працювати над удосконаленням законодавства. Якщо командири бачать норми, які не працюють або потребують змін, вони можуть звертатися до Офісу з пропозиціями. Відповідно до закону, можемо подавати суб’єктам правотворчої діяльності пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів.

На запити військових частин представники Офісу готові надавати допомогу з різних питань, зокрема щодо взаємодії з родинами, протидії СЗЧ, налагодження процесу психологічного відновлення військовослужбовців та врегулювання конфліктних ситуацій.

«Офіс Військового омбудсмана створено не для того, щоб карати. Насамперед ми поруч, щоб допомогти. Якщо бачимо проблеми — підказуємо можливі рішення. Ми завжди на зв’язку. Працюємо, щоб військо ставало сильнішим», — зазначила Військовий омбудсман Ольга Решетилова.